Loading...
O firmie2020-10-07T12:29:15+00:00

Nasza historia

Firma KOPART & BUD Prace ziemne powstała pod nazwą WiW – Mirosław Bielecki już w 2004 roku.
Założył ją znany operator sprzętu ciężkiego z gminy Łomazy w woj. Lubelskim.

Swoją działalność nasza firma prowadziła już od tych lat na terenie miast takich jak Biała Podlaska.

Dodatkowo rozszerzyliśmy zakres terenowy o Radzyń Podlaski, Międzyrzec Podlaski czy Białystok.

Początkowo firma posiadała sprowadzoną z Niemiec jedną koparkę gąsienicową marki MF. Całym kapitanem i jednocześnie pracownikiem był Pan Mirosław. Na dzień dzisiejszy posiada on 37-letnie doświadczenie w pracy koparką.

Jeszcze trochę historii 🙂

W latach 2004-2010 firma WiW nie prowadziła usług takich jak wynajem sprzętu budowlanego natomiast właściciel zajmował się lokalnymi wykopami stawów oraz czyszczeniem rowów. Tylko na podobne zadania pozwalało mu posiadanie jednej koparki.

Kilka lat później dokupił on wraz z synem przyczepę służącą do odwożenia ziemi. Powiększyło to zarobki i pozwoliło stać się Panu Mirosławowi lokalnym potentatem. W Białej Podlaskiej usługi koparką prowadziło już wiele osób. Miały one znacznie bardziej rozwinięte parki maszynowe niż nasz natomiast miejscowości Biała Podlaska nie bierzemy  pod uwagę.

Gdy sprzęt zaczął się starzeć Pan Mirosław ze względu na tę okoliczność postanowił o zamknięciu WiW- Wykopy i Wyburzenia. Zajmował się on pracą u lokalnego przedsiębiorcy branży prace ziemne.
W latach 2010-2012 działalność została zawieszona a w roku 2015 syn Pana Mirosława postanowił, że odświeży działalność ojca i wraz z kolegą otworzyli spółkę KOPART. Na chwilę obecną Kopart&Bud zajmuje się wykopami i pracami ziemnymi.

Zakupy…

Kupno minikoparki okazało się to strzałem w dziesiątkę. Minikoparka prowadząc usługi w samej Białej Podlaskiej zwróciła się już po niespełna dwóch i pół miesiąca

Idąc za ciosem wspólnicy kupili kolejną tym razem nowszą koparkę Bobcat z 2014 roku, która posiadając dłuższe ramię i mocniejsze siłowniki jest jeszcze bardziej wielofunkcyjną maszyną od pierwszej minikoparki.

Znaczna ilość zleceń na wykopy pod kable i nawodnienia ogrodnicze zmusiły zarząd do zakupienia koparki łańcuchowej Ditch Witch o zasięgu 1 metra.
Okazało się to kolejnym trafionym pomysłem. Koparka łańcuchowa wykonując pracę w samym Białymstoku pokonała odległość wykopu pod kabel rzędu kilku kilometrów w bardzo krótkim czasie.

Aby sprostać zamówieniom na budowy dróg, parkingów czy wykopów pod instalacje kanalizacyjne lub szamba firma postanowiła zainwestować dodatkowe środki. Zakupiono Koparkę Gąsienicową Komatsu, a także Koparko Ładowarkę z tej samej firmy, posiadającą równe koła.

Maszyna taka jak Koparko Ładowarka pracuje wyłącznie na terenie powiatu bialskiego tj. Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski ze względu na kwestie logistyczne.

Dodatkowo firma posiada akcesoria do koparek, takie jak młot wyburzeniowy 150 kilogramowy, wiertnica czy zajęty walec drogowy dwutonowy z wibracjami i zraszaniem.

Walec świetnie sprawdza się przy zagęszczaniu kruszyw mineralnych na drogach lokalnych, a także na podsypkach drogowych. Wiertnica służy przede wszystkim do wiercenia pod stemple, słupy ogrodzeniowe czy przeszkody. Młot świetnie nadaje się do skuwania u kucia ścian i posadzek a także betonu zbrojonego.

Marzenia:)

W ramach wszechstronnego rozwoju firma planuje w przyszłości zakupić robot wyburzeniowy BROKK a także większą ilość koparek i minikoparek dzięki czemu będziemy starać zyskiwać przewagę nad konkurencją.

Zapraszamy do współpracy firmy jak też osoby prywatne.
Nasza firma jako jedyna w okolicy honoruje kartę dużej rodziny na której podstawie można ubiegać się nawet o 5% rabat 🙂