o ziemi ogrodowej

Wzbogacona ziemia ogrodowa czyli najlepszy czarnoziem dla Twojego ogrodu/ trawnika…

ziemia ogrodowa czarnoziem

Ekologiczna ziemia ogrodowa jest w tej chwili jednym z najbardziej popularnych materiałów sypkich na rynku. Jej popyt przewyższa kilkukrotnie podaż.

Każdy z nas dba o to aby czarnoziem w naszym ogródku był jak najlepszej jakości. Zapewnia to optymalny wzrost warzyw jak również owoców.

Definicje ziemi, której jest wiele rodzajów znajdziemy tutaj.

Dobry efekt związany z użyźnianiem gleby można uzyskać dodając nawóz podobnie jak wymieniając grunt poprzez usunięcie starej warstwy. Następnie należy  zastąpić stare podłoże nowym. Najlepiej, aby podłoże ogrodowe następne było bogate w składniki mineralne i nawozy.

Nieocenionym składnikiem gleby w ogrodzie jest torf przejściowy, który powstaje przy ujęciach wody migrującej. Posiada on pH mieszczące się w granicach 5,5-6 oraz wiele minerałów. Właściwy odczyn ziemi w ogrodzie powinien mieścić się w przedziale 6-7 pH.

Zamawiając podłoże ogrodowe musimy pamiętać, aby to była jakość nie ilość. Wiele razy spotykałem się z osobami, które rok pracy w ogrodzie zniszczyły bezpowrotnie zamawiając mało urodzajną ziemię z pola.

Zaczynając poszukiwania i chcąc zaoszczędzić szukajmy sprzedawcy oferującego ziemie luzem, nie na przykład w workach.  Ziemia workowana jest znakomitej jakości, ale jej cena jest wysoka.

W tym momencie nadmienić należy, iż w swojej lokalizacji posiadamy wysokiej jakości czarnoziem do ogrodu.

Dbamy o jakość produktu, aby spełniał kryteria wymienione powyżej. Cieszymy się gdy nasi klienci są zadowoleni i nas polecają, bo to wzmacnia naszą pozycję.  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Można również złożyć zamówienie na stronie.

Powierz nam swój ogród lub trawnik, a my się nim zaopiekujemy.

By |2020-04-18T12:24:55+00:00Kwiecień 18th, 2020|Ogrodnictwo|