Jaki sprzęt budowlany do prac ziemnych i jak go wybrać?

Często potrzebujemy sprzętu budowlanego na ostatnią chwilę, spieszymy się i nie wiemy gdzie mamy znaleźć odpowiednią firmę świadczącą usługi, nie wiemy jaki sprzęt będzie dla nas odpowiedni. To nie tylko koparki, ale też zagęszczarki czy nawet kielnie i betoniarki. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy wykonać to włączyć przeglądarkę internetową i poszukać odpowiedniej frazy w wyszukiwarce google, ale jaka fraza będzie odpowiednia? Czasami w związku z emocjami nie potrafimy racjonalnie myśleć więc mam nadzieję, że poniższy artykuł pomoże Ci we właściwej nawigacji internetu.

Jak ocenić potrzebę?

Jeżeli mamy do wykonania roboty ziemne potrzebne do zagospodarowania działki czy wybudowania obiektu tj. dom, hala czy garaż , a nie wiemy jakim sprzętem wykonanie pracy będzie efektywne i najkorzystniejsze cenowo powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników przykładowo: wymiary działki, odległość od centrum miasta czy też umiejętność obsługiwania danego sprzętu budowlanego. Załóżmy, że mieszkamy w Białymstoku, jeżeli mieszkamy blisko centrum a nasza działka posiada powierzchnie nie przekraczającą 2000 metrów kwadratowych spokojnie możemy wynająć minikoparkę. Minikoparka generuje stosunkowo niewielkie koszta, jest ekologiczna ponieważ nie spala dużo paliwa a niektóre nowe modele są wyposażone w system ECO- odzyskiwania spalin. Jeżeli nasze prace mieszczą się w ramach 10 godzin to minikoparka będzie idealnym wyborem nawet ze względu na cenę ponieważ ceny roboczogodzin wahają się od 50 złotych do 80 złotych. Nie dajmy się natomiast „nabrać” na cenniki robót ziemnych uwzględniających motogodziny. W minikoparkach a także koparkach czy koparko-ładowarkach system motogodzin diametralnie różni się od systemu roboczogodzin. Zależnie od obrotów silnika można wygenerować aż 2 motogodziny z jednej godziny pracy!!! „Cwani operatorzy koparek bardzo często „żerują” na niewiedzy prostych ludzi i posługują się terminem motogodzin, porównując ich cennik do cennika uczciwego pracownika koparki. Np. „Ja Panie biore tylko 50 zł za motogodzinę” albo „U mnie motogodzina Koparką kosztuję tylko 60 złotych” , co z tego? Jeśli pomnożymy to przez dwa to wiadomo ile zapłacimy za zwykłą godzinę pracy.

Wracając do prac ziemnych, jeżeli natomiast przykładowo posiadamy plac wielkości od 2000 metrów kwadratowych i więcej i chcemy poza miastem Białystok wykonać plantowanie terenu wraz z odwożeniem ziemi to najtańszym rozwiązaniem będzie tu koparko-ładowarka. Usługa Koparko-Ładowarką może nam przynieść znaczny spadek kosztów w stosunku do wykonanej pracy na dużej powierchni. Jej przednia łyżka potrafi m.in. załadować duże auto ziemią lub piaskiem, wyrównać teren, wykonać korytowanie pod kostkę brukową lub drogę, rozłożyc wszelkie materiały sypkie i równomiernie je rozprowadzić po nawierzchni. Tylną łyżką można zrobić to co tradycyjną koparką czyli wykopać szambo, kabel elektryczny lub fundamenty pod dom jednorodzinny. Dlatego też maszyna ta jest najbardziej wszechstronną maszyną na rynku usług ziemnych.

Jak znaleźć?

Przejdźmy do rzeczy, jak znaleźć odpowiedni sprzęt w naszej okolicy jeżeli już ustaliliśmy na jakiej powierzchni chcemy wykonać roboty ziemne. Załóżmy, że mieszkamy w mieście Białystok i szukamy wypożyczalni koparek to najodpowiedniejszymi słowami do wpisania w wyszukiwarce będą np. minikoparka białystok wynajem lub usługi minikoparką białystok ponieważ często wynajem nie oznacza, że ktoś świadczy usługi radzę zapytać od razu właściciela firmy czy wynajem odbywa się krótkoterminowo i czy dana koparka jest wynajmowana z operatorem. Sam wynajem gdy nie posiadamy uprawnień nic nam nie da.  Czasami niektórzy fachowcy specjalizują się tylko w wykopach ściśle określonych to też w takim wypadku można wpisać wykopy pod szamba białystok czy wykopy pod fundamenty białystok i szukać odpowiedniego kandydata wizualnie i telefonicznie. Poniżej podaje spis fraz na jakie wyszukiwanie i usługi mogą być najefektywniej znalezione jeżeli chodzi o Budownictwo i Prace Ziemne:

  • wypożyczalnia koparek białystok
  • minikoparka białystok wynajem
  • minikoparki białystok
  • usługi minikoparką białystok
  • koparki białystok
  • mała koparka białystok
  • usługi koparką białystok cena
  • wynajem koparki białystok cena
  • minikoparka białystok
  • koparko ładowarka wynajem
By |2019-05-05T09:12:15+00:00Wrzesień 18th, 2018|Uncategorized|