Kopart – Usługi Koparką

Usługi Koparką Przede Wszystkim…

KOPART Spółka z o.o. ma swoją historię i jak sama nazwa wskazuje posiada wszelkiego rodzaju koparki świadcząc nimi usługi.

Działamy w wielu lokalizacjach, głównie w miastach Białystok, Biała Podlaska czy Siedlce. Posiadamy wynajem sprzętu budowlanego,

a także usługi koparką, koparko-ładowarką, minikoparką czy koparką łańcuchową. Mamy do dyspozycji również akcesoria do koparek na przykłąd

młot hydrauliczny, wiertnicę i pług do śniegu. Realizujemy na życzenie klienta wykopy pod kable, instalacje wod-kan, wykopy pod fundamenty,

czyszczenie rowów melioracyjnych i wiele innych które można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Oto nasza historia i prezentacja działalności:

Firma KOPART SP Z O.O. powstała pod nazwą WiW – Mirosław Bielecki już w 2004 roku.

Założył ją znany operator sprzętu ciężkiego z gminy Łomazy w woj. Lubelskim.

Swoją działalność nasza firma prowadziła już od tych lat na terenie miast takich jak Biała Podlaska, Radzyń Podlaski, Międzyrzec Podlaski czy Białystok.

Początkowo firma posiadała sprowadzoną z niemiec jedną koparkę gąsienicową marki MF.  Całym kapitanem i jednocześnie pracownikiem był Pan Mirosław, który na dzień dzisiejszy posiada 30-letnie doświadczenie w pracy maszynami budowlanymi.

W latach 2004-2010 firma WiW nie prowadziła usług takich jak wynajem sprzętu budowlanego, a właściciel zajmował się lokalnymi wykopami stawów lub czyszczeniem rowów, bo na takie zadania pozwalało jej posiadanie jednej koparki.

Kilka lat później dokupił on wraz z synem przyczepę służącą do odwożenia ziemi co powiększyło zarobki i pozwoliło stać się Panu Mirosławowi lokalnym potentatem. Choć w Białej Podlaskiej usługi koparką prowadziło już wiele osób o znacznie bardziej rozwiniętych parkach maszynowych niż nasz. Ale miasta Biała Podlaska nie bierzemy w tym rankingu pod uwagę.

Gdy sprzęt zaczął się starzeć Pan Mirosław ze względu na tę okoliczność postanowił zamknąć firmę WiW- Wykopy i Wyburzenia. Podjął się pracy w innej firmie z branży prace ziemne.
W latach 2010-2012 działalność została zawieszona a w roku 2015 syn Pana Mirosława postanowił, że odświeży działalność ojca i wraz z kolegą otworzyli spółkę KOPART. Firma miała trudnić się podobnie jak firma Pana M. wykopami i pracami ziemnymi. Postanowili z racji dużego zapotrzebowania na usługi koparką rozpocząć od kupna minikoparki.

Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo minikoparka prowadząc usługi w samej Białej Podlaskiej zwróciła się już po niespełna dwóch i pół miesiąca.
Idąc za ciosem wspólnicy kupili kolejną tym razem nowszą koparkę mini marki Bobcat z 2014 roku, która posiadając dłuższe ramię i mocniejsze siłowniki jest jeszcze bardziej wielofunkcyjną maszyną od pierwszej koparki.

Znaczna ilość zleceń na wykopy pod kable i nawodnienia ogrodnicze zmusiły zarząd do zakupienia koparki łańcuchowej Ditch Witch o zasięgu 1 metra.
Okazało się to kolejnym trafionym pomysłem. Koparka łańcuchowa wykonując pracę w samym Białymstoku pokonała odległość wykopu pod kabel rzędu kilku kilometrów.   Dodajmy, że wykonane było to w bardzo krótkim czasie.

Aby sprostać zamówieniom na budowy dróg, parkingów czy wykopów pod instalacje kanalizacyjne lub szamba firma postanowiła zainwestować środki w zakup Koparki Gąsienicowej Komatsu, a także Koparko Ładowarki z tej samej firmy, posiadającej równe koła.

Maszyna taka jak Koparko Ładowarka pracuje na terenie powiatu bialskiego tj. Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski ze względu na kwestie logistyczne. Dodatkowo firma posiada akcesoria do koparek, takie jak młot wyburzeniowy 150 kilogramowy, wiertnica czy walec drogowy o masie  dwuch ton.  Walec posiada funkcje wibracji i zraszania.

Walec drogowy świetnie sprawdza się przy zagęszczaniu kruszyw mineralnych na drogach lokalnych, a także na podsypkach z rapy. Wiertnica służy przede wszystkim do wiercenia pod stemple, słupy ogrodzeniowe czy przeszkody. Młot świetnie nadaje się do skuwania  ścian i posadzek, a także betonu zbrojonego.

W ramach wszechstronnego rozwoju firma planuje w przyszłości zakupić robot wyburzeniowy BROKK a także większą ilość koparek i minikoparek dzięki czemu będziemy się starali zyskiwać przewagę nad konkurencją.

Zapraszamy do współpracy firmy jak też osoby prywatne.
Nasza firma jako jedyna w okolicy honoruje kartę dużej rodziny na której podstawie można ubiegać się nawet o 15% rabat 🙂

Text Widget
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus quis neque vel quam fringilla feugiat. Suspendisse potenti. Proin eget ex nibh. Nullam convallis tristique pellentesque.